
Úgy kezdtük, hogy mi rengeteget olvastunk magunknak, nincs tévénk, nem volt net, számítógépünk sem volt eleinte. Mire 1 éves lett nagy szeretettel lapzogatta a könyveinket, ha nem volt kép benne akkor is. Nem szakította el őket.
Az ő lapozóiból kép után meséltem neki, első könyveit meg is rágta kicsit. Van olyan lapozó amiben vers van, ami iránt nem mutatott nagy érdeklődést, de meséltem, a képről, kérdeztem, pl. hol a gomba, ő mutatta, mert későre kezdett beszélni, de mindent megértett. Aztán lassan olvastam is neki. De csak úgy 2 éves kora után vettünk mesés könyveket. Kicsi korban a lapozók megfelelőbbek, mert nem szakadnak olyan könnyen.
Mikortól olvasok a gyerekeknek? Nem is tudom, de 6 hónaposan már biztos, sőt Balázsnak már 3 hónaposan mutattam képeskönyvet és mondtam hozzá, ami épp a képen volt: lufi, autó, fa, csillag. Nem számít, hogy mennyit ért belőle, azt biztos, érzi, hogy ez jó, mert vele vagyok, szeretettel beszélek hozzá, a képek szép színesek. Kezdetnek ez bőven elég.
Szerintem figyelni kell a gyerekre, nem kell minden gyerek könyvmoly legyen. Lehet sok más érdekes közös tevékenységet találni, mert az idő amit gyermekünkre fordítunk megfizethetetlen érték számára és miért ne nekünk szülőknek is.
Roland csak 4 hónapos kora óta nézi nagy érdeklődéssel a képeskönyveket . Kevés szöveggel rendelkező képes könyveket 10 hónapos korátol volt hajlandó meghallgatni . Most 19 hónapos és már ő mutogatja a képeket és utánnozzak a képen láthatókat :) De mesét csak ritkábban olvastam neki , de az estétől megpróbálom úgy altatni :)
VálaszTörlésNagyon köszönöm , hogy válaszoltál a kérdésemre :*
Nagyon szépen köszönöm ezt a posztot!
VálaszTörlés